بهترین فونت‌های فارسی برای سایت کدامند؟

بهترین فونت‌های فارسی برای سایت

بهترین فونت‌های فارسی برای سایت کدامند؟ در انتهای این مقاله از سایت نیاک وب پاسخ این سوال را دریافت خواهید کرد. امروزه، فونت‌های گوناگون فارسی به اندازه قابل توجهی افزایش یافته‌ است. این فونت‌ها در ظاهر، اندازه‌ها و وزن‌های گوناگونی طراحی می‌شوند. در نتیجه، یافتن بهترین فونت‌های فارسی برای تولید محتوا، طراحی، ساخت پاورپوینت یا وبسایت می‌تواند سخت باشد. اگرچه، سلیقه شخصی در انتخاب مناسب‌ترین فونت تأثیر خیلی زیادی دارد اما تجربه و استانداردهای نگارشی باید مورد توجه قرار گیرند.

به طورکامل، هر یک از فونت‌های فارسی برای بکار رفتن در زمینه خاصی ساخته شده‌اند. به عنوان مثال، انتخاب فونت سینما یا فونت کودک برای بکار رفتن در اسلایدهای پاورپوینت به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

در واقع، استفاده خوب از فونت‌‌های گوناگون فارسی سبب جلب توجه کاربر می‌شود. انتخاب خوب‌ترین و مناسب‌ترین فونت فارسی احتیاج به تجربه و آزمون و خطا دارد. با این حال، موضوع متن، جذابیت و خوانایی نیز از دیگر معیارهای مهم در انتخاب به حساب می‌آید.

بهترین فونت‌های فارسی برای سایت

پیش از معرفی بهترین فونت‌های فارسی برای تولید محتوا یک نکته را واجب است به شما بگویم. توجه کنید، ترتیب نوشتن این فونت‌ها بر پایه محبوبیت‌شان در سایت فارسی است اما در هر حال امکان دارد سلیقه شما با سلیقه اکثریت سایت فارسی متفاوت بوده و بخواهید فونتی با محبوبیت کم‌تر را انتخاب کنید. نیاک وب در ادامه شما را با چند تا از بهترین فونت‌های فارسی آشنا می‌کند:

 

بهترین فونت‌های فارسی برای وبسایت

 

فونت ایران‌ سنس

ایران سنس قریب به ۷ سال قبل ساخته شد و از آن سال‌ها، بارها بروزرسانی شده. به طور کل فونت ایران سنس در حال حاضر پرکاربردترین فونت در سایت فارسی است. مخصوصا که فونت سایت‌هایی مانند دیجی کالا، آپارات، بازار و دیگر برندهای معتبر ایرانی، ایران سنس است. جالب است بدانید طبق آمار سایت فونت ایران، ایران سنس در سال ۱۳۹۸، فونت ۵۸ درصد از سایت‌هایی بود که در جشنواره  سایت موبایل ایران به مرحله فینال راه پیدا کرده بودند. وبسایت فونت ایران این فونت را با قیمت ۴۸ هزار تومان به فروش گذاشته است.

 

بهترین فونت طراحی سایت ایران سنس

 

 

فونت ایران یکان

از دیگر فونت هایی که میتوان به عنوان مناسب‌ترین فونت برای تایپ فارسی در ورد در نظر گرفت فونت یکان است که پیش از فونت مشهور ایران سنس از این فونت استفاده میشد. جدیدا از فونت یکان برای متن کتاب‌های بسیاری استفاده می‌شود و شما می‌توانید این فونت را در وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها برسی کنید. این فونت یک حس جدی به خواننده منتقل میکند و بهتر است در متن‌های رسمی ازاین فون بکار رود.

 

بهترین فونت طراحی سایت ایران یکان

 

فونت انجمن

یکی دیگر از بهترین فونت‌های فارسی، انجمن است. این فونت به طور مخصوص برای استفاده در فتوشاپ و طراحی عکس‌نوشته گسترش یافته است. فونت انجمن به عنوان یکی از پراستفاده‌ترین فونت‌های فارسی به شمار می‌رود. یکی از ویژگی‌های اصلی فونت انجمن، انتشار آن در ۱۲ وزن گوناگون است. این ویژگی را در کمتر فونت فارسی دیگری می‌توان مشاهده کرد. به این نکته دقت داشته‌باشید که فونت انجمن موفق به کسب جایزه سرو نقره‌ای سال ۹۸ شد.

 

بهترین فونت طراحی سایت انجمن

 

فونت وزیر

این فونت در  وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد و از دسته‌ی‌ فونت‌های سنس سریف است. کار کردن از این فونت در پست‌های اینستاگرامی پراستفاده است و می‌تواند مخاطبان را جذب کند.

 

سایر فونت‌ها

به طور کلی، خوانایی یکی از اصلی‌ترین نکات در انتخاب مناسب‌ترین فونت فارسی برای تایپ در وورد به شمار می‌رود. در کل، بعضی از بهترین فونت‌ها برای تایپ فارسی در وورد به شرح زیر هستند:

  • نازنین: این فونت به عنوان رایج‌ترین فونت مورد استفاده برای متون آکادمیک به حساب می‌آید. در واقع، بیشتر پایان ‌نامه‌ها، ارائه‌های دانشگاهی و سمینارها با فونت نازنین نوشته می‌شوند.
  • یاسمین: فونت فارسی یاسمین به علت ظریفی و زیبایی که دارد، اغلب برای نامه‌نگاری‌ها و نگارش قوانین استفاده.
  • رجب: رجب از فونت‌های رسمی با افتادگی و برآمدگی‌های قشنگ به حساب می‌آِید.
  • چمران: چمران از فونت‌های فارسی توپر به شمار می‌آید. از این فونت می‌توان برای نوشتن اخبار یا متون رسمی در وورد استفاده کرد.

 

 

 

 

 

تنوع فونت‌های فارسی خیلی زیاد است. با این وضعیت ، انتخاب بهترین فونت فارسی باید بر پایه خوانایی و زیبایی انجام شود؛ اگرچه، توجه به استانداردهای سازمانی نیز از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. انتخاب فونت نامناسب برای متون گوناگون سبب سردرگمی مخاطب می‌شود. اگر می‌خواهید کاربران را به محتوای خود جذب کنید، باید به انتخاب فونت دقت کنید.

امیدواریم از خواندن مقاله‌ی بهترین فونت‌های فارسی برای سایت لذت برده باشید. در ادامه نظرات خود را برای ما قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست جلسه حضوری

جلسه حضوری

فرم درخواست مشاوره تلفنی

social