آموزش ثبت نام و دریافت اینماد و قراردادن در سایت

آموزش ثبت نام و دریافت اینماد و قراردادن در سایت

در این آموزش ویدیویی می‌خواهیم به شما یاد دهیم که مراحل دریافت اینماد چی هستند و چطوری این مراحل رو تکمیل کنیم و بتونیم اینماد داشته باشیم و داخل سایتمون قرار بدیم. لازمه و نیاز هر سایت فروشگاهی داشتن اینماد هست. برای گرفتن درگاه پرداخت هم نیاز دارید که این نماد اعتماد الکترونیکی را حتماً داشته باشید و روی سایتتون قرار داده باشید. با ما همراه باشید تا این آموزش ویدیویی را برای شما عزیزان قرار بدیم.

ثبت نام و تکمیل اطلاعات

پس از ورود به سایت اینماد به آدرس enamad.ir روی گزینه ثبت نام و دیافت اینماد می‌زنیم و وارد صفحه پنجره واحد تجارت الکترونیک می‌شیم. در این صفحه از قسمت فهرست روی گزینه ورود زده و در صورتی که ثبت نام نکرده‌ایم اقدام به ثبت نام می‌کنیم. برای ثبت نام هم حتماً باید شماره تلفن همراه و کد ملی به نام یک فرد باشد. بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات اولیه که شامل تاریخ تولد، کد احراز هویت و رمز ورود هست ثبت نام خود را تکمیل می‌کنیم. بعد از ثبت نام و ورود به صفحه پنجره واحد تجارت الکترونیکی از بین گزینه‌های موجود داخل این صفحه بر روی دکمه ورود در قسمت نماد تجارت الکترونیکی یا همان اینماد کلیک کرده و وارد صفحه اینماد می‌شویم.

ثبت نام و دریافت اینماد

آشنایی با پنل اینماد

این پنل شامل یک نوار عمودی آبی رنگ است که گزینه‌های مختلفی را برای ما قرار داده است. از گزینه عملیات پایه می‌توانیم اقدام به درخواست و ثبت نماد کنیم. از بخش شکایات می‌توانیم شکایاتی که از ما شده را ببینیم و از قسمت پشتیبانی هم می‌توانیم با واحد پشتیبانی ارتباط بگیریم و تیکت بزنیم.

پنل اینماد

مراحل فنی ثبت اینماد

از منوی عملیات پایه روی گزینه مدیریت کسب و کار می‌زنیم و اقدام به ثبت کسب و کار جدید می‌کنیم که شامل ۸ مرحله است. در ادامه این مراحل را شرح داده‌ایم:

 

 1. اطلاعات هویتی

در این مرحله اطلاعات هویتی شما با توجه به کد ملیتان از سامانه امتا دریافت شده و به شما نمایش داده می‌شود. در صورت مورد تایید بودن روی گزینه مرحله بعد بزنید و در صورتی که اطلاعات به درستی نمایش داده نمی‌شود می‌توانید از طریق پنجره امتا درخواست تغییر خود را ثبت کنید.

اطلاعات هویتی اینماد
 1. اطلاعات کسب و کار

در این مرحله باید نوع اینماد خود را انتخاب کنیم. سپس آدرس دامنه خود را وارد کنیم و در انتها اسم کسب و کار خود را به دو صورت فارسی و انگلیسی در قسمت مربوط به وارد کنیم. سپس روی گزینه مرحله بعد کلیک کنیم.

اطلاعات کسب و کار
 1. دسترسی فنی:

سامانه اینماد برای آنکه تشخیص دهد این سایت برای شما است ۴ روش را برای شما قرار داده است که انجام یکی از این چهار روش برای این تاییدیه لازم و کافی است. این ۴ مرحله به شرح ذیل است:

 • ارسال کد به ایمیل دامنه: شما باید یک ایمیل یا یوزر به اسم info و با پسوند دامنه مربوطه داشته باشید. یک ایمیل از سامانه اینماد می‌آید و کافی است کد ارسالی را داخل بخش مربوط به آن را وارد کنید.
 • بارگذاری فایل در سرور: در این قسمت از شما می‌خواهد که یک فایل را به اسمی که خودش مشخص کرده است  داخل هاست و روت اصلی یا همان پوشه public-html خود ایجاد کنید و بعد از ایجاد آن روی گزینه تایید بزنید.
 • افزودن متاتگ: باید یک کد که خودش نمایش می‌دهد در هدر و سربرگ سایت خود قرار دهید.
 • تغییر عنوان صفحه: باید عنوان صفحه خود را به آن عنوانی که خودش به ما نمایش داده تغییر داده و سپس بعد از اینکه مراحل را تکمیل کردیم آن عنوان را می‌توانیم به عنوان اصلی خودمان تغییر دهیم.
دسترسی فنی
 1. قانونمندی کسب و کار

در این مرحله باید دسته فعالیت سایت خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید. بعد از آن نحوه فروش خود را که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم یا هر دو گزینه است را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید اگر فعالیت وبسایت شما  نیاز به مجوز داشته باشد باید اطلاعات مربوط به جواز را نیز در قسمت مربوطه وارد کنیم.

۵٫ اطلاعات تماس

در این مرحله باید اطلاعات تماس خود را که شامل پست الکترونیک، تلفن ثابت، کد پستی و نشانی کسب و کار خود است را وارد کرده و تاییدیه‌های لازم را بگیرید. در صورتی که این تاییدیه‌ها را نگیریم نمی‌توانیم ادامه مراحل را انجام دهیم.

اطلاعات تماس
 1. تعهدنامه

در مرحله ۶ یک متن را به عنوان تعهدنامه برای شما قرار داده است که شما پس از آنکه متن را خواندید باید در انتهای  صفحه روی گزینه تعهدنامه را قبول دارم تیک مربوطه را زده و وارد مرحله بعد شوید.

تعهدنامه
 1. پرداخت تعرفه:

در این مرحله باید تعرفه اینماد معمولی که برای دو سال هزینه آن ۱۷۵ هزار تومان هست را پرداخت کنید تا بتوانید کد این نماد را داشته باشید.

پرداخت تعرفه
 1. دسترسی و امکانات:

بعد از پرداخت، در آخرین مرحله باید کد مربوط به اینماد سایت را کپی کرده و در قسمت دلبخواه در داخل سایت خودمان برای نمایش به کاربران قرار دهیم.

دسترسی و امکانات

این ۸ مرحله مراحل دریافت اینماد بود که به صورت کامل به شما آموزش داده شد همچنین فیلم مربوطه نیز که آموزش مراحل عملی را شرح داده‌ایم برای شما عزیزان قرار دادیم.

در انتها امیدواریم که از این آموزش رضایت داشته باشید نظرات خود را برای ما قرار دهید. همچنین اگر نیاز به آموزشی دارید می‌توانید در انتهای این صفحه درخواست خود را ثبت کنید. در ضمن اگر در مراحل دریافت اینماد خود دچار مشکل شدید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از راهنمایی‌های ما بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست جلسه حضوری

جلسه حضوری

فرم درخواست مشاوره تلفنی

social