آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home3/niakwebi/public_html/wp-content/plugins/miion-core/widgets/instagram_widget.php on line 53

ما را فالو کنید

دامنه و هاست چیست؟

دامنه و هاست چیست ؟

هاست به فضای میزبانی گفته می شود که برای سایت در نظر گرفته می شود و  در زبان انگلیسی host  نوشته می شود. به عبارتی هاست به معنای فضایی است که از طریق شرکت های هاستینگ به افراد اجاره داده می شود تا بتوانند محتوای سایت خود اعم از عکس و فیلم و فایل های مختلف و … را بر روی این فضا قرار داده و در اینترنت می گذارند. هنگامی که یک هاست را اجاره میکنیم، یک نام کاربری و یک رمز عبور اختصاصی برای استفاده از فضای مورد نظر در اختیار ما قرار میگیرد و کسی جز شخصی که این رمز و نام کاربری را دارد نمی نواند وارد هاست  شود و آن را تغییر بدهد. هاست ها بر اساس دو نوع سیستم عامل ویندوزی و لینوکسی کار می کنند که هر کدا ویزگی های خاص خود را دارند.

دامنه نامی است که وب سایت از طریق آن قابل دسترسی است و در واقع آدرس وب سایت شما می باشد که برای وارد شدن به سایتتنان باید این آدرس را در نوار مرورگر تایپ کنید و سپس وارد شوید. البته به جز آدرس سایت، قسمت دیگری هم به نام پسوند دارد که با ید در انتهای آدرس نوشته شود و شما در زمان انتخاب نام دامنه همزمان پسوند مورد نظر خود را برای سایت انتخاب می کنید. پسوندهای زیادی از جمله عمومی و اختصاصی و ملی و کشوری وجود دارد که هر کدام ویژگی های خود را دارند.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*